top of page
EĞİTİMCİEĞİTİMİ

EĞİTİMCİ EĞİTİMİ & DANIŞMANLIĞI

 

Egitimci egitimi en genis anlamında sektör ve ya meslek farketmeksizin o alan yada dal içinde düzenlenecek egitim programlarını sunabilecek bireylerin belirli akademik metodlar vasıtasıyla yetistirilmesi olarak belirtilebilir. Bir baska deyisle; egitimci yetistirmektir. 

 

Egitim ve ögretim alanı içerisinde ise maalesef "Hayat Boyu Ögrenme, LLP" gibi programların gerekli önemi görmediginden bahsedebiliri.Ayrıca eger bir takım programlara dahil olsa bile, egitimcinin özel ihtiyaclarına göre özel olarak tasarlanmamıs, kalıplasmıs ve bireyin egitim ve profesyonel hayatında bir fark yaratamayacagı uygulamalarla karsılastıgımızdan bahsetmek yanlıs olmaz. 

 

Bireysel yetkinlikleri ve hedefleri göz önünde bulundurulmadan hazır olarak sunulan egitim programları standardın saglanması dısında gercek bir fayda maalesef saglayamamaktadır. Akademik çalısmalar ile birlikte mesleki yeterliligi ve beceriyi arttıracak özel tasarlanmıs uygulamalı modüller ve çalıstay benzeri toplantılar ile bütünselligi saglanacak olan özel egitim programları egitimcinin yetkinliklerini arttırarak hedeflerine ulasmasını ve yeni hedefler belirleyebilmesini saglayacaktır.

 

Kurumumuz egitim düzeyi ve bransı farketmeksizin siz egitimcilerin sorun ve ihtiyaçlarını dogru bir sekilde analiz ederek, sizlere özel tasarlanmıs çözümleri bulusturuyor ve profesyonel gelisiminizin önünün açıyoruz. 

 

 

KURUMSAL ULUSLARARASI EĞİTİM VE TOPLANTI DANISMANLIĞI

 

Akademik ve profesyonel hayatta rekabetçi ve güncel kalabilmek artık yerel ve ulusal düzeyin çok ötesinde uluslararası boyutlarda isbirliklerini ve çalısmaları gerektirmektedir. Bu noktada uluslararası egitim ve toplantı danısmanlıgını kurumsal ve bireysel olmak üzere iki alt baslıga bölmemiz ve iki danısmanlık hizmetini ayrı tanımlamamız gerekmektedir.

 

Öncelikle bahsi geçen danısmanlık hizmetinden faydalanacak olan bir kurum ise, bu noktada uluslararası seviyede tanınırlıgı olan ve uzmanlıklarına göre secilen özel danısmanlar ile iletisim kurulmaktadır. Kurumun ihtiyaç ve hedefleri analiz edildikten sonra kurum ile ortak ya da kurum adına düzenlenecek olan toplantılar ile ulusal düzeyde, sektörde yer alan aktörlerin katılım saglayacagı akademik toplantılar düzenlenecektir. Bu toplantılara katılım saglayacak uzmanlar dünyanın tüm bölgelerinden özel olarak ihtiyaçlarınıza göre isbirligimize dahil edilebilmektedir.

 

Akademik konsültasyon mekanizmasının uluslararası ortaklıklar ile sürdürülebilir kılınması ise bu toplantıların basit birer PR çalısması olarak kalmamasını saglayacak ve kurumunuzun tanıtım gelisim sürecini daimi kılacaktır.

 

Kurumunuzun sektördeki yeri, beklentileri, sorunları ve hedefleri önündeki engelleri analiz edilerek özel olarak tasarlanılacak olan bu çözüm odaklı isbirligi, kısır rekabet alanından uzaklasmanızı ve uluslararası bir marka degeri ile birlikte hızlı finansal çıktıların da elde edilebilmesini saglayacaktır.

KURUMSALULUSLARARASI

BİREYSEL ULUSLARARASI EĞİTİM VE TOPLANTI DANIŞMANLIĞI

 

Her ne kadar küresel ekonomi tüm mal ve hizmetlerin serbest dolasımını saglamıs ve artık ülkemizde bu küresel dolasım hakim olmus olsa bile akademi ve özellikle egitim alanında yeni akım ve çalısmaları takip etmek için ülke sınırlarının dısına çıkmak halen bir zorunluluk olarak adlandırılabilir.

 

Standart ve gelisme kapalı bireyler arasındaki kısır ve verimsiz bir rekabet içeriside kısıtlanmıs egitimciler profesyonel hayatlarında gelisimlerini saglayamamakla beraber egitimin en önemli unsuru çocuklarımıza mevcut potansiyellerinin çok altında bir egitim verebilmektedir. Buradaki sorun egitimcilerimizin mesleki gelisimlerini önemsememesi degil, tam aksine ulasılabilir ve karsılanabilir egitim programlarından faydalanamamalarından kaynaklanmaktadır. 

 

Egitimcilerimizin bireysel sorun ve hedefleri analiz edilerek çizilecek yol haritasına dahil edilecek olan uluslararası çalısmalara katılımları, hem kariyerlerindeki toplam kaliteyi gelistirecek, çok uluslu çalısma kültürü kazandıracak ve mesleki yeterliliklerini çok üst düzeylere çıkartarak mevcut hedeflerinin de ötesinde yeni hedefler belirlemelerini saglayacaktır.

 

Kurumumuz egitim düzeyi ve bransı farketmeksizin siz egitimcilerin sorun ve ihtiyaçlarını dogru bir sekilde analiz ederek, sizlere özel tasarlanmıs çözümleri bulusturmakta ve profesyonel gelisiminizin önünün açmaktadır.

KARİYER YÖNETİMİ VE DANIŞMANLIĞI

 

Egitim hizmetinin bir sosyal hizmet statüsünde olması ve saglanmasındaki birincil sorumlunun devlet olması sebebiyle yıllarca egitimcilerin de gelisimi ve kariyer takibi tek elden gerçeklestirilmistir. Her ne kadar bu sistemin ögretmenlerin yetistirilmesinde savunulabilecek unsurlarının oldugu savunulabilse bile egitimcilerin profesyonel gelisimleri ile ilgili yerlesik bir kültürün de olustugu bir gerçektir. Bu yerlesik kültür diger özel sektör çalısanlarının aksine statik bir kariyer planı olan ve kariyer hedeflerinin gerektirdigi gelisimi göstermeyen egitimciler yaratmıstır. 

 

Kariyer basarısı sadece alınan sertifikalara indirgenemez ve alınan egitim ve yapılan çalısmaların mutlaka egitimcinin bireysel yetkinlikleri, hedefleri ve problemlerinin analizi sonucunda planlanması gerekmektedir. Elbette bazı egitim ve gelisim modülleri genel kitleye hitap etmektedir ancak egitimcinin meslegini idealist bir sekilde icra edebilmesi için genelin dısına çıkmalı, akademik ve profesyonel gelisimini bireysel niteliklerine göre planlamalıdır.

 

Kurumumuz bu noktada kariyer danısmanlıgında sadece egitimcinin egitimini üstlenmiyor, aynı zamanda gerçek bir kariyer danısmanlıgı hizmetini koçluk sistemiyle harmanlayarak egitimcilerimizin bir yandan ideallerine ulasmalarını bir yandan da vazgeçilmez çalısanlar haline gelmelerini saglıyoruz. 

BİREYSELULUSLARARASI
KARİYERYÖNETİMİ

STAJ TAKİP VE MESLEKİ EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

 

Bilgi için bize ulaşın.

 

 

STAJTAKİP
  • LinkedIn Basic Black

ADRESLERİMİZ VE İLETİŞİM

BURSA MERKEZ

ÖZEL SEVİNÇ YILMAZ AİLE DANIŞMA MERKEZİ

19 MAYIS MAH. DOSTLUK CAD. 27/1

NİLÜFER / BURSA

ESKİŞEHİR ŞUBE

ÖZEL SEVİNÇ YILMAZ AİLE DANIŞMA MERKEZİ

ERTUĞRULGAZİ MH. DAMLALAR SK. ZENO İŞ MERKEZİ NO:28/8 TEPEBAŞI/ESKİŞEHİR

+90 532 1116 636 (neo)

info@neogroupdanismanlik.com

SEVİNÇ YILMAZ AİLE DANIŞMANLIĞI MERKEZİ

19 Mayıs Mh. Dostluk Cd. 27/1

NİLÜFER BURSA

SEVİNÇ YILMAZ AİLE DANIŞMANLIĞI MERKEZİ

19 Mayıs Mh. Dostluk Cd. 27/1

NİLÜFER BURSA

bottom of page