top of page
DUYURULAR
Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde 'Otizm Spektrum Farkındalık Eğitimi' düzenlendi.
Neo Group Consultancy

 

Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görev yapan personellere yönelik 11 Nisan 2022 Pazartesi günü 'Otizm Spektrum Farkındalık Eğitimi' düzenlendi. İl Müdürlüğü konferans salonunda yaptığımız eğitim Özel Eğitim Uzmanımız Sevinç YILMAZ tarafından otizm Spektrum bozukluğu nedir? Belirtileri nelerdir? Tanılama süreci nasıldır? Otizm Spektrum Bozukluğu olan bireyler için okul öncesi ve sonrası dönemde izlenmesi gereken süreçler, eğitim, sağlık, öz bakım, istihdam ve toplumsal farkındalık konularına değinerek bilgiler verildi.
Eğitimin sonunda İl Müdürümüz Muhammer DOĞAN; ' Otizmi olan çocuklarımızın her alanda kendine yetebilen, bağımsız, üretken ve mutlu bireyler olabilmeleri yolunda yaşamlarını daha kolay hale getirebilmek için önemsediğimiz bir husus. Hem otizmli çocuklarımızın hem de otizmli bireye sahip olan ailelerin otizme karşı duyarlı olmasıyla gerçekleştirilebilir. Bu sebeple bugün ki eğitimi çok önemsiyor gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ' dedi.

Eskişehir Odunpazarı Belediyesine Bağlı Birimlerde Görev Alan Eğitmenlerle Birlikte Keyifli Bir Çalışma Yaptık.
Neo Group Consultancy

 

Eskişehir Odunpazarı Belediyesine bağlı tam ve yarı zamanlı kreşlerde, oyuncak kütüphanelerinde görev alan tüm eğitmenler ile Çocuk gelişimi, kaynaştırma ve özel gereksinimli öğrenciye yaklaşım hakkında keyifli bir çalışma gerçekleştirdik.

AİLE DİZİMİ ATÖLYESİ

Neo Group Consultancy

Genetik mirasla geçen hastalıklar gibi davranışlarımız da aslında genetik mirasımız ile alakalıdır. Aile dizimi günümüzde yaptığımız istemli ya da istemsiz tüm davranışlarımızın aslında ailemizde kimi yansıttığını temsil ediyor. Halk arasında anneme çekmişim inatçıyım, babama çekmişim güçlüyüm tabirleri yerine soy ağacınızda hangi büyük atanızı temsil ettiğimizi bulmamıza yardımcı oluyor. Aile diziminde bilinçlendiğimiz zaman Atalarımızda temsil ettiğimiz kişilerin davranışlarını sergilerken hangi yanlış tutumlar içerisindeyiz davranışlarımızın ne kadarı doğru bunu öğrenmemiz ve öz farkındalığa ulaşmamız sağlanmış oluyor.

T.C. Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler
İl Müdürlüğü & Neo Group Danışmanlık  ile Ortak Canlı Yayın 

Neo Group Consultancy

 

Dijital Çağda Oyun Bağımlılığı .

Neo Group Danışmanlık Posta Gazetesinde
Neo Group Consultancy

 

Özel Eğitim Koordinatörümüz Sevinç Yılmaz Posta Gazetesi Eskişehir ekinde haftanın konuğu oldu. "Küçük Dokunuşlarla Büyük Başarılara" adlı köşeye konuşan Yılmaz, eğitim danışmanlığı, koçluk, eğitimci eğitimi, dikkat yönetim programı ve diğer tüm faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdi.

Neo Group Danışmanlık Eskişehir Şubesi Açıldı!

Neo Group Consultancy

 

Tüm hizmetleri ile Eskişehir Ofisimiz Ertuğrulgazi Mh. Damlalar Sk.No:28/8 Zeno İş Merkezi 
adresinde açılmıştır.

Sevinç Yılmaz Eskişehir Atayurt Okulları Eğitim Seminerinde!

Neo Group Consultancy

 

Özel Eğitim ve Aile Eğitim Uzmanı Sevinç Yılmaz, anne babaların etkili çocuk gelişimi farkındalığına ulaşabilmeleri için tiyatral bir çalışma tasarımladı. 
Etkili Anne Baba Semineri, katılımcı anne babaların, kendi içlerindeki çocuğu keşfedebilmeleri ve kendi kişisel gelişim farkındalıklarıyla çocukları ve eşleri ile olan ilişkilerinde daha etkili olmalarını amaçlayarak, katılımcılarımızla etkinliklerimiz kapsamında buluştu. Anne ve babalarımız öncelikle kendi derin yolculuğuna çıktı ve çocuklarını özgür bir birey olarak yetiştirmenin stratejilerini eğlenerek öğrendi.
Çocuklarında problem olduğunda çözüm bulmak ve çocuk gelişimi ve eğitimi konularında değerli bilgiler edinmekten mutlu olduklarını dile getiren anne ve babalar bu tür etkinliklerin devam etmesini istediklerini belirtti .

Sevinç Yılmaz Özel Okullar Birliği'nde Eğitim Verdi!

Neo Group Consultancy

 

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneğinin Düzenlediği ''Değişen Sistem İçinde Dijital Çağda Okul Öncesi Eğitimi ve Eğitmenleri Konulu Sempozyumda'' yer aldı. Türkiye'nin tüm illerinden katılan eğitimcilerle koordinatörlüğünü ve danışmanlığını yaptığı eğitim kurumlarındaki uygulamalardan örnekleri paylaştı. Okul öncesi eğitim döneminde öğrenme ortamlarının yapılandırılmasında çocuğu etkin kılma konulu sunumunu yapan Sayın Yılmaz, katılımcı eğitimcilere uygulamalar yaptırdı.

NASA tarafından gelistirilen dikkat eksikligi ve dikkat yönetim programı uygulamaları baslıyor!

Sevinç Yılmaz

 

Nasa pilotlarının dikkat ve odaklanma oranlarını artırarak hata riskini sıfıra indirmek için tasarlanan ve beyin dalgalarını kullanan bu teknoloji daha sonra nükleer reaktör çalışanları, askeri pilotlar ve benzeri diğer risk taşıyan meslek gruplarının eğitimi için kullanılmıştır. 

 

Kullandığımız bu sistem 1996’dan beri Amerika’da 1000’den fazla okulda, onbinlerce öğrenme merkezinde, hastanelerde ve psikolojik danışmanlık ofislerinde kullanılmaktadır.

 

Programın eğitim alanındaki uyarlaması uzman eğitmenler tarafından geliştirilmiştir. Kullandığımız dikkat yönetim sistemi, erişilebilen bütün dikkat,hafıza eğitim sistemlerinden, daha uzun süre ve daha fazla insan tarafından kullanılmıştır.

 

Amerika’nın ünlü haber programları olan Good Morning America, NBC News, Woman’s World, the Boston Globe ve daha bir çok ulusal ve uluslararası medya programında konu edilmiştir

  • LinkedIn Basic Black

ADRESLERİMİZ VE İLETİŞİM

BURSA MERKEZ

ÖZEL SEVİNÇ YILMAZ AİLE DANIŞMA MERKEZİ

19 MAYIS MAH. DOSTLUK CAD. 27/1

NİLÜFER / BURSA

ESKİŞEHİR ŞUBE

ÖZEL SEVİNÇ YILMAZ AİLE DANIŞMA MERKEZİ

ERTUĞRULGAZİ MH. DAMLALAR SK. ZENO İŞ MERKEZİ NO:28/8 TEPEBAŞI/ESKİŞEHİR

+90 532 1116 636 (neo)

info@neogroupdanismanlik.com

bottom of page